Autor: | Datum: 28.11.2014 - 21:21 | Zhlédnuto: 863x

B: Hrdlička (Hofman), Hrdlička (Mauric), Radouch, Lusk, Radouch (Küffner), Radouch (Hlaváč), Hlaváč (Medula), Hlaváč (Radouch) – Hauser (Had), Lach (Had), Máče (Koutek), Had, Had (Hauser), Hauser (Had), Máče (Had) Lach.

Vyloučení: 4:4

Sestavy:

HC MOTORFANS: Kaločaj – Papoušek, Küffner, Bjaček, Mauric, Polena – Hrdlička, Mácha, Hofman, Hlaváč, Medula, Radouch, Bíca, Lusk, T. Hronek.

HC Warriors: Bína - Koutek, Kučera, Stehlík, Maňák – Vobejda, Červinka, Had, Máče, Hauser, Horník, Kříž, Lach, Nožička.

Ve čtvrtém zápasu jsme se utkali letos již potřetí, ale v soutěži RHL podruhé s týmem HC Warriors. V tomto zápasu jsme chtěli už konečně bodovat, ale hlavní cíl byl zlepšit hru v obraném pásmu a vyvarovat se hloupých gólů v naší bráně po individuálních chybách. Tým HC Motorfans přišlo podpořit cca dvanáct fanoušků hlavně přítelkyně hráčů i s naším „maskotem“ Robíněm, který letos nechyběl ani na jednom zápasu. Začátek zápasu byl hodně vlažný, všechno nastartoval opět rychlí gól. HC Warriors v čase 0:42 skóruje Hauser a jako každý zápas prohráváme 0:1. Jako by nás první obdržený gól zase nakopl k lepšímu výkonu a snažíme se být aktivní směrem k brance Warriors. Řekli jsme si, že je třeba z každé pozice zkusit ohrozit brankáře Warriors. Přesně po dvou minutách Motorfans vyrovnává. Nahození od Hofmana tečuje hostující hráč přímo na hůl volného Jaroslava Hrdličky – 1:1. V 11. minutě se poprvé v historii ujímáme vedení v zápase! Před zápasem Petr Hoďánek říkal, že dnes máme na to udělat body a hlavně poprvé vést v utkání. A přesně to se stalo, byli jsme všude dřív než soupeř. 2:1 – gól po úniku dává opět Jarda Hrdlička po přihrávce Kamila Maurice. Jenže tím to vše nekončí, třetí a čtvrtý gól rychle za sebou snad ani ne po třiceti vteřinách hry. 3:1 – Václav Radouch. 4:1 – Miloš Lusk. Za tohoto stavu byl hodně nešetrně faulován domácí Medula a jakoby hráči Motorfans místo hraní se spíš zajímali a debatovali o špatném výkonu rozhodčího. Vzápětí dostáváme dost laciný gól z hole Lachy – 4:2. Za stavu 4:2 měl víc než stoprocentní šanci Radouch, jenže kotouč mu v poslední chvíli sjel z hole a prázdnou bránu netrefil. Poté nás soupeř zatlačil a bohužel pro nás otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch a vede 4:5. Dvacet minut jsme vůbec neohrozili žádnou střelou či nahozením hostujícího brankáře. Na střídačce důrazně, ale i se špetkou humoru trenér HC Motorfans Hoďánek říká, že takhle se to dál hrát nedá, bez střel a napadání. Hráči si to asi vzali k srdci a naděje na dobrý výsledek přichází, je vyrovnáno. Střela Küffnera od modré byla zblokována, ale Václav Radouch vybojoval puk a pěknou střelou pod horní tyč dává na 5:5. Hraje se nahoru, dolu dá se říct, že bez obran. Podruhé otáčíme zápas, Václav Radouch završil svůj „hattrick“ nahrával Hlaváč - 6:5. Jenže HC Warriors znovu otáčí skóre vcelku lacině a opět vede - 6:7. Hráči Motorfans to nevzdávají, konečně se prosazuje nová posila z HC Ledenice Jakub Hlaváč, který až po nepřesných střelách Radoucha a Meduly dává gól. Zbývalo deset minut do konce utkání a stav je pro nás nepřízniví 7:8. Za tohoto stavu jsme ze hry stáhli třetí útočnou řadu, aby se první dvě dostali do tempa a hlavně zkusili urvat aspoň jeden bod do tabulky RHL. Pět minut před koncem si veliký tlak v útočném pásmu vytvořila druhá pětka Hlaváč, Radouch, Medula, Papoušek a Küffner, ale gólman hostí držel svůj tým. Jenže hnedka po vyhraném buly si vytváří stejná pětka sérii střel a dorážek až nakonec úspěšně zakončil Jakub Hlaváč – 8:8. V posledních pěti minutách si hlídáme střední pásmo a ještě se snažíme vstřelit pro nás „zlatý“ gól. Bohužel se tak nestalo, ale i tak první bod za remízu bereme všemi deseti.

Hráč utkání z týmu HC Motorfans: Václav Radouch

Utkání hodnotí Petr Hoďánek: Musím říct, že mám velkou radost z toho jak kluci makají na tréninku a i konečně v zápasu. Dnes to prostě bylo vidět, že se zlepšujeme trénink co trénink, zápas co zápas. Vyzdvihnout musím hlavně obránce (Polena, Bjaček, Papoušek, Küffner, Mauric), protože ty si konečně dali říct s tím rozehráváním a vyhazováním puku z našeho obranného pásma. Sice to občas bylo na infarkt, ale velké zlepšení oproti prvním zápasům a hlavně pomoc útočníků směrem zpátky byla také znát. Je fakt, že se hráči vraceli, až když jsem na ně začal řvát… ( smích..)  Doufám, že tohle je odrazový můstek k více bodům.